Pārdodam frigo zemeņu stādus - šķirne "Malwina"

Lai iespējami vairāk pasargātu dobes no kaitēkļiem un slimībām, mūsu saimniecība stādmateriālu iepērk no profesionālas, sertificētas stādu audzētavas Vācijā - uzņēmuma Kraege International GmBH & Co.KG. Paši jau iestādījām un vēl pāri palika. 

Malwina ir vēlā šķirne, kurai raksturīgas skaistas, lielas, stingras, tumšas, ar izteiktu garšu un sulīgu mīkstumu.

Ja interesē, zvani 29618017 (lūdzam nerakstīt ziņas!) vai piesaki stādus, rakstot uz e-pastu [email protected]. Stādi atrodas Mālpils pagastā, Sidgundā.

Gatavojies stādīt dārzā zemenes?

Zemāk būs daži ieteikumi no mūsu saimnieku pieredzes par zemeņu stādīšanu atklātā laukā bez seguma. Cerams noderēs!

Kādi stādi būs labāki?

Izvēloties stādus, stāda kakla izmērs un sakņu garums nav tik nozīmīgs, kā saknes apjoms. Jo vairāk bārkšsakņu, jo kuplāks sakņojums, jo labāk. Tas veicinās stāda ieaugšanos, savukārt diametrā lielāks sakņu kakls dos vien dažas ogas vairāk pirmajā iestādīšanas gadā. Atgādinām, ka pirmais stādu augšanas gads nav ražas gads – te ogu daudzums pietiks tikai, lai panašķotos un iegūtu gandarījumu par paveikto. Vienlaikus, stādot ir jāņem vērā, ka ūdens iztvaiko caur lapām. Attiecīgi - jo kuplāks un garāks stādu lapojums, jo vairāk ūdeni tam vajadzēs. Tāpēc, ja stādāt karstā laikā, iesakām pašas lapas noplēst, atstājot vien lapu kātiņus.

Kad stādīt?

Stādot kastajā diennakts laikā, zemeņu lapas novītīs pagarinot ieaugšanās laiku, pat ja zeme būs mitra. Tādēļ labāk stādīt vēsā laikā un mitrā zemē. Vislabāk, ja pirms stādīšanas bijis lietus. Vēl labāk- ja lietus seko arī pēc stādīšanas. Ja zeme ir sausa un ārā ir karsts, tad jāstāda un arī jālej vēlu vakarā, lai zemenes paspēj sadzerties ūdeni un saņemties, lai sagaidītu rīta karsto sauli. Ja pēc stādīšanas sāksiet stādus liet, tad arī turpmāk būs regulāri jālej un jālej ne tikai uz stāda, bet arī krietnu laukumu apkārt stādam.

Kādu mulču izmantot?

Var izmantot graudaugu salmus, pēc iespējas tīrus no nezālēm, lai neiesētu dobēs nezāles. Tāpat der arī kūdra. Taču no pieredzes neiesakām izmantot zāģu skaidas, jo tās paskābina zemi, bet zemenēm neder skāba zeme, kā rezultātā stādi augs un ražos “negribīgi”.
Vairāk par stādīšanas tehniku un procesu informāciju var smelties tīmeklī. Bet, ja ir kāds jautājums par zemeņu audzēšanu atklātā laukā, kuram nerodi atbildi, atsūti ziņu, varbūt varēsim palīdzēt!


Lai laba raža!

Pirkumu grozs