Zemeņu muiža pamazām top par vietu, kur svinēt dzīvi un veidot kopīgas atmiņas! 

Mazliet vēstures

Sidgundā, vien pāris minūšu braucienā no zemeņu laukiem, Lielvārdes šosejas malā jau kopš 1876.gada bērnus uz mācībstundām gaidīja Sidgundas pamatskola (sākotnēji Rikteres pamatskola). Taču pēc 138 pastāvēšanas gadiem, skolu reformas iespaidā, 2014.gadā pamatskolu slēdza.

Tā kā arī mūsu ģimene vairākās paaudzēs šeit mācījās, 2019.gadā uzdrošinājāmies ielēkt jaunā izaicinājumā un, daudz nedomājot, ņemt šo vairāk nekā 2000 kvadrātmetru lielo ēku savā pārvaldībā, lai piešķirtu namam jaunu elpu.

Jau drīzumā šeit būs iespēja organizēt meistarklases, vakariņas, koncertus un citus iedvesmojošus pasākumus. Kā arī vasarā pie Zemeņu muižas darbojas mūsu zemeņu un saldumu tirgotava.

Kādēļ "Zemeņu muiža?"

Jo zemenes - tas ir mūsu dzīvesveids kopš 1992.gada, kad iestādījām pirmās dobes. Viss par un ap zemenēm priekš mums ir svēts. Un savā veidā šis nosaukums atspoguļo mūsu mīlestību pret to, ko darām. Turklāt šeit top zemeņu un cidoniju našķi un vasarā pie ēkas darbojas zemeņu tirgotava.

Taču, ja pavisam atklāti - šis nosaukums nebija mūsu pašu ideja. Sākotnēji par "Zemeņu muižiņu" bijušo skolu iesauca Mālpils radošie prāti. Un tas uzreiz iekrita mūsu sirdīs, jo - kā gan savādāk varētu saukt mūsu otrās mājas?

Lai arī ēkai nav nedz muižas, nedz kultūras pieminekļa statusa, jo jau sākotnēji tā celta kā skola, mūsu acīs tas ir sava veida kultūras mantojums ar senu vēsturi. 138 gadus šajā namā galvenokārt varēja dzirdēt čalojam pamatskolniekus, taču mums ir sajūta, ka šim namam ir laiks mirdzēt!

Kaimiņu būšana

Katru gadu augustā, Siguldas novada pagastos rīkojot daudzveidīgus pasākumus, apkaimes iedzīvotājiem un ikvienam novadniekam, kā arī viesim tiek piedāvāts iedzīvināt vietējās kultūrtelpas un stiprināt draugu un kaimiņu savstarpējās saites.

Kopš tradīcijas aizsākšanas, ar Mālpils kultūras centra atbalstu viens no šādiem pasākumiem "Muzikālās brokastis" tiek organizēts Zemeņu muižas dārzā. 

Ieplāno 2024.gada 28.jūliju un brauc uz Zemeņu muižu baudīt kādu tautā zināmu mākslinieku koncertu, satikt kaimiņus un lieliski pavadīt svētdienas rītu!

Zemeņu tirgotava

Rūpējoties par zemeņu gardēžu transportlīdzekļu amortizāciju un virsbūves nenoputēšanu, jau trešo vasaru pēc Mālpils ZemeNēm vairs nav jābrauc pa zemes ceļu.

Zemeņu tirgotavā vasarā var iegādāties ne tikai zemenes, bet arī mūsu saldumus. Ar katru gadu ceram tirgotavas piedāvājumu paplašināt, lai brauciens pēc zemenēm būtu vēl ērtāks un daudzpusīgāks.

Tirgotava ir atvērta līdz ar sezonas sākumu (ap Jāņiem).

Adrese: Juglas iela 6, Sidgunda. Waze: Mālpils ZemeNes

Mūsu galvās ir milzum daudz idejas, kuras ceram realizēt, lai svētki muižā būtu baudāmi priekš visām paaudzēm un lai šī būtu multifunkcionāla vieta, kur satikties, pilnveidoties, augt, būt un radīt svētkus sev un citiem!

Taču, kamēr mūsu sapņi pamazām materializējas, visticamāk, ka jau maijā ēkas svinību zāle būs pieejama pasākumiem.

Ja Tev ir idejas pasākumam, aktivitātēm, meistarklasēm vai citiem projektiem, raksti [email protected] vai zvani +37129556251.

Seko mūsu Facebook vai Instagram lapai un uzzini par aktualitātēm muižā!