Krūmcidonijas

Kā jau darbīgi ļaudis no laukiem, lai neieslīgtu rutīnā un neapstātos izaugsmē, 2017.gadā nolēmām papildināt savus dārzus ar krūmcidonijām. Šāda izvēle izdarīta, lai ražas novākšanas un apstrādes laiks būtu pēc zemeņu sezonas beigām, attiecīgi dodot iespēju pagarināt sezonas darbinieku nodarbināšanu līdz 4 mēnešiem. 
Krūmcidonijas
Tāpat kā zemenes, arī krūmcidonijas ir superogas, kas nu jau dēvētas par "Latvijas citronu". Un nebūt nav melots - krūmcidonijas var izmantot 1:1 tāpat kā izmanto citronu. Tā runā, ka krūmcidonijas ir mūsu platuma grādu bagātība, jo tieši Latvijas klimata apstākļos to vērtība var izpausties pilnībā. Protams, kad runa ir par krūmcidonijām, galvenais uzsvars ir uz to ogu vērtību - īsta antioksidantu un vitamīnu bumba! Taču to garša un smarža, šķiet, ik vienam asociējas ar bērnību.


Tāpat kā zemenes, arī krūmcidonijas lasām ar rokām. Šobrīd apsaimniekojam skaistu krūmcidoniju lauku 8,4 ha platībā un pēc saspringtajiem zemeņu ražas mēnešiem, krūmcidoniju lasīšana mūsu ģimenei ir kā meditācija.
Ņemot vērā šo krūmu lielisko izdzīvošanas spēju Latvijas laikapstākļos, šos laukus apsaimniekojam pēc bioloģiskās saimniekošanas principiem.
Mūsuprāt, katrs krūms, tāpat kā zemeņu stāds, ir ar mīlestību un labām domām jāapčubina, tā lai sirds gavilē vērojot, kā ogas aug un gatavojas.
8 ha ar ziedošām krūmcidonijām