Mūsu stāsts

Mūsu stāsts šīs kultūras audzēšanā ir uzsācies tālajā 1992.gadā. Iesākumā tās bija dažas dobītes, taču šo gadu laikā esam izauguši par iespējams lielākajiem zemeņu audzētājiem Latvijā. Bagātās zemeņu audzēšanas pieredzes rezultātā šobrīd apsaimniekojam zemeņu laukus 24 ha platībā. Lai zemeņu gardēžiem dotu pārliecību par ogu izcelsmi- vietu, kur tās izaugušas, aprūpētas un lasītas, esam izveidojuši preču zīmi  “Mālpils ZemeNes”.

Esam Latvijā audzēto zemeņu ražotāju pulciņā jau 30 gadus. Šajā laika posmā mūsu spēks izzināt, darīt un nepadoties slēpjas vārdos- “ Mīli savu darbu un Tev viss izdosies!”. Strādājot pie šīs kultūras, iegūto pieredzi un zināšanu klāstu vēršam uz pircēja vēlmi-iegādāties kvalitatatīvu pašmāju ogu. Audzējot cilvēka uzturam tik vajadzīgo produktu, strādājam ar mērķi – “Nāc un nogaršo.. varbūt šeit ir labākās ogas pasaulē!”.

- Ginta un Andris

Ginta Apsīte un Andris Apsītis
Laika gaitā esam izveidojuši spēcīgu, pastāvīgu komandu, kas rūpējas par zemenēm no atkušņa līdz pat salam. Saimnieciskajai darbībai attīstoties un paplašinoties, ar vien vairāk tiek domāts par modernizētas tehnikas ieviešanu lauku apsaimniekošanai, kā arī strādāts pie darbu vadības kvalitātes un komunikācijas līmeņa celšanas.          

Lai spētu nodrošināt klientu ar produktu, būtiskā darba pieredze mums palīdzējusi                

rast risinājumus zemeņu kvalitātes nodrošināšanai pie jebkādiem laikapstākļiem. Šobrīd esam attīstījušies tik tālu, ka nodrošinām zemeņu lasītājiem dzīvošanu uz vietas. Šis arī ir viens no risinājumiem, kā izvairīties no laikapstākļu un darba spēka trūkuma ietekmes uz ražas novākšanu.
Zemeņu ogas apdziedājušas gan estrādes grupas, gan izcēluši saulītē dzejnieki. Dziesmu "Zemeņu lauks" vasaras vidū sāk translēt mediji atgādinot mums, ka tiešām Latvijā ir sācies vai tūlīt sāksies skaistais zemeņu laiks. Tās noteikti var uzskatīt par ogu karalieni, jo neviena cita oga neapvieno sevī tik daudz pozitīvu īpašību.

Līdz ar mūsu izvēlētajām agrajām un vēlajām zemeņu šķirnēm, “Mālpils ZemeNes” ražas laiks ir no jūnija vidus līdz augusta vidum. Zemenes paši pastāvīgi tirgojam Siguldas tirgū un tirdzniecības vietā, kas izveidota pie Zemeņu muižas.

Mūsu šī gada zemeņu šķirņu piedāvājums Latvijas tirgos ir šāds: Malling Centenary, Sonsation, Magnus, Asia, Malwina.  

Mūsu prieks un lepnums! 2022.gada 24 ha mīlestības! 
2017.gada video ieskats par saimniecību


Pavasara darbi